25-05-2024

Dziecko w świecie (anty)wartości. Jak wychowywać po chrześcijańsku

Data/godzina
25 maja 2024
09:30 - 17:00

Lokalizacja
Warszawa

Kategorie


Zapraszamy na inspirującą konferencję naukową „Dziecko w świecie (anty)wartości. Jak wychowywać po chrześcijańsku”, której celem jest wspólne poszukiwanie uzasadnień naukowych dla chrześcijańskich wartości moralnych oraz przekazanie tej wiedzy rodzicom i wychowawcom. Podczas wydarzenia eksperci z różnych dziedzin nauki oraz praktycy będą dzielić się wiedzą, doświadczeniami i uwagami dotyczącymi roli wartości chrześcijańskich w procesie wychowania oraz uwarunkowań tego procesu.

 

Współczesny świat często promuje wartości, które mogą być sprzeczne z chrześcijańskimi przekonaniami. W obliczu tych nowych wyzwań rodzice, starając się zrozumieć swoje dzieci i zgodnie z wiarą je wychować, nieraz czują się zagubieni. Z kolei młodzież często nie do końca rozumie wartości, którymi kierują się ich rodzice i wychowawcy, co może prowadzić do konfliktów i niezrozumienia między pokoleniami.

 

Podczas konferencji będziemy analizować te trudności oraz poszukiwać sposobów na budowanie mostów porozumienia między pokoleniami. Naszym celem jest nie tylko dostarczenie naukowych uzasadnień dla chrześcijańskich wartości moralnych, ale także stworzenie przestrzeni do dyskusji i wymiany doświadczeń, która pomoże uczestnikom lepiej zrozumieć proces wychowania dzieci w dzisiejszym, skomplikowanym świecie i wspierać się nawzajem w tym procesie.

 

Skupimy się na tym, na czym obecnie polega wartość życia i rodziny. Przyjrzymy się temu, jaka jest współczesna młodzież, czym się kieruje i jakie podejmuje wybory oraz jak wygląda sytuacja zdrowia psychicznego w tej grupie. Spróbujemy również poszukać odpowiedzi na pytanie, jak wychować dzieci do odpowiedzialności. Ważnym elementem konferencji będzie część warsztatowa, podczas której uczestnicy poznają praktyczne wskazówki odnośnie do tego, jak rozmawiać z dzieckiem.

 

📅 Kiedy: Sobota, 25 maja 2024, 9.30-17.00

 

📌Gdzie: ul. Wóycickiego 1/3, Warszawa. Bud. 21, aula 108 lub ONLINE dla zarejestrowanych uczestników

 

👉 Udział w konferencji jest BEZPŁATNY, obowiązuje rejestracja – tu: https://konferencja.prodoteo.pl/

 

🔍 Szczegółowy program na stronie: https://konferencja.prodoteo.pl/
__________________________
Komitet organizacyjny:
dr Małgorzata Madej (Fundacja Prodoteo)
dr hab. Aneta Rayzacher-Majewska (UKSW)
dr Katarzyna Stankiewicz (UKSW)
Komitet naukowy:
prof. dr hab. Mieczysław Ozorowski (Wydział Studiów nad Rodziną, UKSW)
ks. dr hab. Zdzisław Struzik, prof. em. UKSW (Wydział Studiów nad Rodziną UKSW, IPJPII)
dr hab. Piotr Bylica, prof. UZ (Instytut Filozofii UZ, Fundacja Prodoteo)
dr hab. Aneta Rayzacher-Majewska (Wydział Teologiczny, UKSW)
Konferencja odbędzie się pod naukowym patronatem Sekcji i Zespołu Pedagogiki Chrześcijańskiej Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.