21-10-2023

Konferencja apologetyczna „Dwa skrzydła – wiara i rozum” 

Data/godzina
21 października 2023
09:00 - 18:00

Lokalizacja
Warszawa

Kategorie


Wiara chrześcijańska bywa często przedstawiana jako nieracjonalna, a chrześcijanie we współczesnym świecie określani są mianem ludzi naiwnych. Jako ludzie Kościoła bronimy prawdy, że u podstaw chrześcijaństwa stoi zarówno wiara, jak i rozum.

W czasach, kiedy tak wiele osób odchodzi od wspólnoty Kościoła lub pozostaje obojętnych na sprawy wiary, pragniemy zaprosić wszystkich ludzi Kościoła do wspólnego pochylenia się nad tym, jak za pomocą trafnych argumentów i z odwagą przekonywać innych o racjonalności i prawdziwości chrześcijaństwa.   

 

Konferencja „Dwa skrzydła – wiara i rozum” będzie miała charakter szkoleniowy. Chcemy przekazać konkretną wiedzę apologetyczną, w tym m.in.:   

 

  • Czy wiara i rozum mogą współpracować, czy się wykluczają?   
  • Jak praktycznie we współczesnym świecie bronić wiary?   
  • Czy św. Tomasz z Akwinu, Clive S. Lewis i bp Robert Barron mogą nam pomóc obronić racjonalność wiary?  
  • Jaką relację z wiarą i rozumem mają uczucia? 
  • Czy wiara w cuda i dogmaty jest racjonalna? 

 

Chcemy, aby poza głównym – szkoleniowym – celem konferencji była to także okazja do spotkania się wszystkich zainteresowanych apologetyką i ewangelizacją. Naszą intencją jest wspólne umocnienie się w wierze poprzez dyskusję i rozmowy.   

 

KIEDY: 21 października 2023 w godz. 9.00-18.00 

GDZIE: Aula Jana Pawła II, UKSW w Warszawie, ul. Dewajtis 5.  

DLA KOGO: osoby zainteresowane ewangelizacją, apologetyką, teologią, filozofią. Liderzy i aktywni członkowie wspólnot. Katecheci i osoby pracujące z młodzieżą.   

REJESTRACJA: dwaskrzydla.prodoteo.pl 

ORGANIZATORZY:

PATRONI MEDIALNI: