09-10-2023

Nowa Ewangelizacja. Rola świeckich

Data/godzina
9 października 2023
20:00 - 21:30

Lokalizacja
Warszawa

Kategorie


Zapraszamy do wspólnej refleksji nad tym, jak współcześni chrześcijanie mogą aktywnie uczestniczyć w misji ewangelizacyjnej Kościoła. W trakcie spotkania będziemy próbowali odpowiedzieć na trzy kluczowe pytania:

  • Kto jest odpowiedzialny za ewangelizację? Ewangelizacja to nie jedynie obowiązek duchowieństwa, ale wspólne powołanie wszystkich chrześcijan. Rozważymy, dlaczego każdy z nas ma istotny wkład w szerzenie Ewangelii.
  • Jak mamy ewangelizować? Omówimy różne sposoby ewangelizacji dostosowane do naszego życia codziennego. Poruszymy temat świadectwa osobistego, budowania relacji i dialogu z innymi ludźmi. Przyjrzymy się również temu, jakie przesłanie mamy przekazywać i w jaki sposób możemy to czynić w sposób autentyczny i przekonujący.
  • Jak się do tego przygotować? W trakcie spotkania będziemy rozmawiać o duchowym przygotowaniu do ewangelizacji. Będziemy dzielić się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak rozwijać nasze umiejętności ewangelizacyjne.
Gościem spotkania będzie dr Małgorzata Madej – teolog, afrykanistka, pasjonatka apologetyki, wiceprezes Fundacji Prodoteo.
KIEDY: 9 października, godz. 20.00
GDZIE:  Agere Contra Kawiarnia z Wartościami! Mieszcząca się przy ul. Chłodnej 2/18 (wejście od ulicy Białej) w Warszawie

Na spotkanie obowiązuje bezpłatna rezerwacja miejsca – TUTAJ.

Organizatorami spotkania jest Fundacja Prodoteo oraz Chrześcijańska Kawiarnia Agere Contra.