08-12-2022

Podcast na Adwent: Czy wiara może oddalać od Boga?

Data/godzina
8 grudnia 2022
20:00

Lokalizacja
Online

Kategorie


Jak rozumieć wiarę i czym różni się ona od religijności? Do czego prowadzi źle przeżywana wiara? Czym jest nerwica eklezjogenna i jak ją rozpoznać? Czy można wyleczyć się z chrześcijaństwa? Czy w chrześcijaństwie jest miejsce na strach czy lęk i czego mamy się bać? Zapraszamy na rozmowę Małgorzaty Madej z dr. Andrzejem Molendą.

Dr Andrzej Molenda jest psychologiem religii i psychoterapeutą, religioznawcą, rekolekcjonistą i autorem książki „Kiedy wiara oddala od Boga”.

 

Podcast „Rozmowy o apologetyce” – premiera w każdy czwartek o godz. 20.00.

 

„Rozmowy o apologetyce” oglądaj na:  YouTube i Facebooku Contra Gentiles 

Słuchaj na: SoundCloud, Spotify, Apple Podcasts, Google Podcast

 

POSŁUCHAJ POZOSTAŁYCH ODCINKÓW PODCASTU

W “Rozmowach o apologetyce” skupiamy się na obronie prawd i wartości chrześcijańskich. Wyjaśniamy prostym językiem, dlaczego wiara chrześcijańska jest aktualna, a życie według jej wartości jest wciąż możliwe w XXI w. Wraz z zaproszonymi gośćmi, specjalistami z obszaru teologii i dziedzin pokrewnych, publicystami i autorami, zastanawiamy się nad racjonalnością wyznania wiary, relacją między religią i nauką oraz miejscem Boga w świecie zdominowanym przez podejście naukowe. Prezentujemy argumenty, dzięki którym słuchaczom łatwiej będzie przekonywać inne osoby, że warto wierzyć Jezusowi, Biblii i Kościołowi. Podcast prowadzi Małgorzata Madej.