22-04-2023

Wiara w Boga? Nie dla naiwnych! Rozum i wiara według C.S. Lewisa

Data/godzina
22 kwietnia 2023
12:00 - 13:00

Lokalizacja
Warszawa

Kategorie


Fundacja Prodoteo zaprasza na spotkanie z dr. hab. Piotrem Bylicą, prof. UZ, tłumaczem i redaktorem naukowym serii książek C. S. Lewis: Rozum i Wiara, podczas tegorocznych Targów Wydawców Katolickich.

 

GDZIE: Warszawa, namiot w Ogrodach Zamku Królewskiego, przy Arkadach Kubickiego
KIEDY: sobota, 22 kwietnia, godz. 12.00

 

Prof. Bylica opowie o tym, jak poprzez swoją twórczość C.S. Lewis przekonywał, że dzięki chrześcijaństwu wszystko inne nabiera sensu. Będziemy szukać na odpowiedzi na pytania:

 

✔️ W jaki sposób Clive Staples Lewis, autor między innymi „Cudów” i „Opowieści z Narni”, odpowiedziałby na dzisiejsze zarzuty i wątpliwości dotyczące wiary w Boga?
✔️ Jakie argumenty dowodzące racjonalności chrześcijaństwa odnajdziemy w jego twórczości?
✔️Czy każdy z nas, tak jak twierdził C.S. Lewis, odnajduje w sobie pragnienie transcendencji, czegoś nieziemskiego?
✔️ I czy wiara w istnienie tego, co boskie, jest zakorzeniona w ludzkiej myśli i ludzkim doświadczeniu?

 

O niezwykłym bogactwie twórczości Lewisa i aktualności jego myśli opowie prof. UZ dr hab. Piotr Bylica, pomysłodawca i redaktor naukowy serii wydawniczej C. S. Lewis: Rozum i Wiara. Nasz prelegent wykłada w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Zielonogórskiego i szczególnie interesuje się relacją między nauką i religią. Prowadzi badania nad twórczością C.S. Lewisa. O godz. 13.00 przeniesiemy się na stoisko Fundacji Prodoteo, gdzie będziemy kontynuować rozmowę z Czytelnikami o twórczości C.S. Lewisa.